Slovenská arachnologická spoločnosť

Araneae (pavúky)

 

späť na pavúky



Predbežný zoznam druhov, verzia 0.3  sk

Na území Slovenska sa vyskytuje viac ako 970 druhov pavúkov.

Nomenklatúra: Platnick N.I. 2014: World Spider Catalog. Version 14.5 American Museum of Natural History, New York. http://research.amnh.org/iz/spiders/catalog/

in work Zoznam je orientačný, doplnený o nové druhy pre faunu Slovenska zistené po roku 1999. Na aktuálnom zozname druhov usilovne pracujeme. Ďalšie informácie o slovenskej araneofaune nájdete v Katalógu pavúkov Slovenska (Gajdoš, Svatoň, Sloboda 1999).



Araneae Clerck, 1757
    Atypidae Thorell, 1870
Atypus affinis Eichwald, 1830    
Atypus affinis Eichwald, 1830    
Atypus muralis  Bertkau, 1890    
Atypus piceus  (Sulzer, 1776)    
    Scytodidae Blackwall, 1864
Scytodes fusca Walckenaer, 1837   import
Scytodes thoracica  (Latreille, 1802)    
    Pholcidae C. L. Koch, 1850
Holocnemus pluchei (Scopoli, 1763)    ?
Hoplopholcus forskali  (Thorell, 1871)    ?
Pholcus opilionoides  (Schrank, 1781)    
Pholcus phalangioides  (Fuesslin, 1775)    
Psilochorus simoni  (Berland, 1911)    
Spermophora senoculata  (Duges, 1836)    
    Segestriidae Simon, 1893
Segestria bavarica C.L.Koch, 1843    
Segestria florentina  (Rossi, 1790)    ?
Segestria pantherina  Doleschall, 1852    dubious
Segestria senoculata  (Linnaeus, 1758)    
    Dysderidae C. L. Koch, 1837
Dasumia carpatica (Kulczyński, 1882)    
Dysdera crocota  C.L.Koch, 1838    
Dysdera dubrovninnii  Deeleman-Reinhold, 1988    
Dysdera erythrina  (Walckenaer, 1802)    ?
Dysdera erythrina lantosquensis  Simon, 1882   
Dysdera hungarica  Kulczyński, 1897    
Dysdera lata  Reuss, 1834   
Dysdera longirostris  Doblika, 1853    
Dysdera maurusia  Thorell, 1873    ?
Dysdera ninnii  Canestrini, 1868    
Harpactea hombergi  (Scopoli, 1763)    
Harpactea lepida  (C.L.Koch, 1838)    
Harpactea rubicunda  (C.L.Koch, 1838)    
Harpactea saeva  (Herman, 1879)    
    Oonopidae Simon, 1890
Oonops domesticus Dalmas, 1916    
Orchestina pavesii  (Simon, 1873)    
Triaeris stenaspis  Simon, 1891    
    Mimetidae Simon, 1881
Ero aphana (Walckenaer, 1802)    
Ero cambridgei  Kulczyński, 1911    
Ero furcata  (Villers, 1789)    
Ero tuberculata  (De Geer, 1778)    
    Eresidae C. L. Koch, in Berendt, 1845
Eresus kollari Rossi, 1846    
Eresus moravicus  Řezáč in Řezáč, Pekár & Johannessen, 2008   
    Uloboridae Thorell, 1869
Hyptiotes paradoxus (C.L.Koch, 1834)    
Uloborus plumipes  Lucas, 1846    import
Uloborus walckenaerius  Latreille, 1806    
    Nesticidae Simon, 1894
Nesticus cellulanus (Clerck, 1757)    
    Theridiidae Sundevall, 1833
Anelosimus pulchellus (Walckenaer, 1802)    
Anelosimus vittatus  (C.L.Koch, 1836)    
Asagena meridionalis  Kulczyński, 1894    
Asagena phalerata  (Panzer, 1801)    
Coleosoma floridanum  Banks, 1900   import
Crustulina guttata  (Wider, 1834)    
Crustulina sticta  (O.P.-Cambridge, 1861)    
Cryptachaea riparia  (Blackwall, 1834)    
Dipoena braccata  (C.L.Koch, 1841)    
Dipoena coracina  (C.L.Koch, 1837)    
Dipoena erythropus  (Simon, 1881)    
Dipoena melanogaster  (C.L.Koch, 1837)    
Dipoena nigroreticulata  (Simon, 1879)    
Dipoena torva  (Thorell, 1875)    
Enoplognatha caricis  (Fickert, 1876)    
Enoplognatha latimana  Hippa & Oksala, 1982    
Enoplognatha mandibularis  (Lucas, 1846)    
Enoplognatha mordax  (Thorell, 1875)    
Enoplognatha oelandica  (Thorell, 1875)    
Enoplognatha ovata  (Clerck, 1757)    
Enoplognatha serratosignata  (L.Koch, 1879)    
Enoplognatha thoracica  (Hahn, 1833)    
Episinus angulatus  (Blackwall, 1836)    
Episinus maculipes  Cavana, 1876    
Episinus truncatus  Latreille, 1809    
Euryopis flavomaculata  (C.L.Koch, 1836)    
Euryopis laeta  (Westring, 1861)    
Euryopis quinqueguttata  Thorell, 1875    
Euryopis saukea  Levi, 1951    
Heterotheridion nigrovariegatum  (Simon, 1873)    
Lasaeola prona  (Menge, 1868)    
Lasaeola tristis  (Hahn, 1833)    
Neottiura bimaculata  (Linnaeus, 1767)    
Neottiura suaveolens  (Simon, 1879)    
Ohlertidion ohlerti  (Thorell, 1870)    
Paidiscura pallens  (Blackwall, 1834)    
Parasteatoda lunata  (Clerck, 1757)    
Parasteatoda simulans  (Thorell, 1875)    
Parasteatoda tabulata  (Levi, 1980)    
Parasteatoda tepidariorum  (C.L.Koch, 1841)    
Pholcomma gibbum  (Westring, 1851)    
Phycosoma inornatum  (O.P.-Cambridge, 1861)    
Phylloneta impressa  (L.Koch, 1881)    
Phylloneta sisyphia  (Clerck, 1757)    
Platnickina tincta  (Walckenaer, 1802)    
Robertus arundineti  (O.P.-Cambridge, 1871)    
Robertus frivaldszkyi  (Chyzer, 1894)    
Robertus lividus  (Blackwall, 1836)    
Robertus neglectus  (O.P.-Cambridge, 1871)    
Robertus scoticus  Jackson, 1914    
Robertus truncorum  (L.Koch, 1872)    
Robertus ungulatus  Vogelsanger, 1944    
Rugathodes bellicosus  (Simon, 1873)    
Rugathodes instabilis  (O.P.-Cambridge, 1871)    
Sardinidion blackwalli  (O.P.-Cambridge, 1871)    
Simitidion simile  (C.L.Koch, 1836)    
Steatoda albomaculata  (De Geer, 1778)    
Steatoda bipunctata  (Linnaeus, 1758)    
Steatoda castanea  (Clerck, 1757)    
Steatoda grossa  (C.L.Koch, 1838)    
Steatoda triangulosa  (Walckenaer, 1802)    
Theonoe minutissima  (O.P.-Cambridge, 1879)    
Theridion betteni  Wiehle, 1960    
Theridion boesenbergi  Strand, 1904    
Theridion cinereum  Thorell, 1875    
Theridion familiare  O.P.-Cambridge, 1871    
Theridion hemerobium  Simon, 1914    
Theridion melanurum  Hahn, 1831    
Theridion mystaceum  L.Koch, 1870    
Theridion pictum  (Walckenaer, 1802)    
Theridion pinastri  L.Koch, 1872    
Theridion varians  Hahn, 1833    
    Theridiosomatidae Simon, 1881
Theridiosoma gemmosum (L.Koch, 1877)    
    Anapidae Simon, 1895
Comaroma simoni Bertkau, 1889    
    Mysmenidae Petrunkevitch, 1928
Mysmenella jobi (Kraus, 1967)    
Troglonata granulum  Simon, 1922    
    Linyphiidae Blackwall, 1859
Abacoproeces saltuum (L.Koch, 1872)    
Acartauchenius scurrilis  (O.P.-Cambridge, 1872)    
Agnyphantes expunctus  (O.P.-Cambridge, 1875)    
Agyneta affinis  (Kulczyński, 1898)    
Agyneta cauta  (O.P.-Cambridge, 1902)    
Agyneta conigera  (O.P.-Cambridge, 1863)    
Agyneta decora  (O.P.-Cambridge, 1871)    
Agyneta equestris  (L.Koch, 1881)    
Agyneta fuscipalpa  (C.L.Koch, 1836)    
Agyneta gulosa  (L.Koch, 1869)    
Agyneta innotabilis  (O.P.-Cambridge, 1863)    
Agyneta milleri  (Thaler, Buchar & Kůrka, 1997)    
Agyneta mollis  (O.P.-Cambridge, 1871)    
Agyneta mossica  (Schikora, 1993)    
Agyneta olivacea  (Emerton, 1882)    
Agyneta ramosa  Jackson, 1912    
Agyneta rurestris  (C.L.Koch, 1836)    
Agyneta saxatilis  (Blackwall, 1844)    
Agyneta simplicitarsis  (Simon, 1884)    
Agyneta subtilis  (O.P.-Cambridge, 1863)    
Allomengea scopigera  (Grube, 1859)    
Allomengea vidua  (L.Koch, 1879)    
Anguliphantes angulipalpis  (Westring, 1851)    
Anguliphantes monticola  (Kulczyński, 1881)    
Anguliphantes tripartitus  (Miller & Svatoň, 1978)    
Aphileta misera  (O.P.-Cambridge, 1882)    
Araeoncus crassiceps  (Westring, 1861)    
Araeoncus humilis  (Blackwall, 1841)    
Asthenargus helveticus  Schenkel, 1936    
Asthenargus paganus  (Simon, 1884)    
Asthenargus perforatus  Schenkel, 1929    
Baryphyma pratense  (Blackwall, 1861)    
Bathyphantes approximatus  (O.P.-Cambridge, 1871)    
Bathyphantes eumenis  (L.Koch, 1879)    
Bathyphantes gracilis  (Blackwall, 1841)    
Bathyphantes nigrinus  (Westring, 1851)    
Bathyphantes parvulus  (Westring, 1851)    
Bathyphantes setiger  F.O.P.-Cambridge, 1894    
Bathyphantes similis  Kulczyński, 1894    
Bolyphantes alticeps  (Sundevall, 1833)    
Bolyphantes luteolus  (Blackwall, 1833)    
Canariphantes nanus  (Kulczyński, 1898)    
Carorita limnaea  (Crosby & Bishop, 1927)    
Centromerita bicolor  (Blackwall, 1833)    
Centromerita concinna  (Thorell, 1875)    
Centromerus albidus  Simon, 1929    
Centromerus arcanus  (O.P.-Cambridge, 1873)    
Centromerus brevivulvatus  Dahl, 1912    
Centromerus capucinus  (Simon, 1884)    
Centromerus cavernarum  (L.Koch, 1872)    
Centromerus dilutus  (O.P.-Cambridge, 1875)    
Centromerus incilium  (L.Koch, 1881)    
Centromerus levitarsis  (Simon, 1884)    
Centromerus pabulator  (O.P.-Cambridge, 1875)    
Centromerus persimilis  (O.P.-Cambridge, 1912)    
Centromerus prudens  (O.P.-Cambridge, 1873)    
Centromerus sellarius  (Simon, 1884)    
Centromerus semiater  (L.Koch, 1879)    
Centromerus serratus  (O.P.-Cambridge, 1875)    
Centromerus setosus  Miller & Kratochvil, 1940    
Centromerus silvicola  (Kulczyński, 1887)    
Centromerus sylvaticus  (Blackwall, 1841)    
Ceratinella brevipes  (Westring, 1851)    
Ceratinella brevis  (Wider, 1834)    
Ceratinella major  Kulczyński, 1894    
Ceratinella scabrosa  (O.P.-Cambridge, 1871)    
Ceratinella wideri  (Thorell, 1871)    
Cineta gradata  (Simon, 1881)    
Cnephalocotes obscurus  (Blackwall, 1834)    
Collinsia inerrans  (O.P.-Cambridge, 1885)    
Dicymbium nigrum brevisetosum  Locket, 1962    
Dicymbium tibiale  (Blackwall, 1836)    
Diplocentria bidentata  (Emerton, 1882)    
Diplocentria rectangulata  (Emerton, 1915)    
Diplocephalus cristatus  (Blackwall, 1833)    
Diplocephalus dentatus  (Tullgren, 1955)    
Diplocephalus helleri  (L.Koch, 1869)    
Diplocephalus latifrons  (O.P.-Cambridge, 1863)    
Diplocephalus permixtus  (O.P.-Cambridge, 1871)    
Diplocephalus picinus  (Blackwall, 1841)    
Diplostyla concolor  (Wider, 1834)    
Dismodicus bifrons  (Blackwall, 1841)    
Dismodicus elevatus  (C.L.Koch, 1838)    
Donacochara speciosa  (Thorell, 1875)    
Drapetisca socialis  (Sundevall, 1833)    
Drepanostylus uncatus  (O.P.-Cambridge, 1873)    
Entelecara acuminata  (Wider, 1834)    
Entelecara congenera  (O.P.-Cambridge, 1879)    
Entelecara errata  O.P.-Cambridge, 1913    
Entelecara erythropus  (Westring, 1851)    
Entelecara flavipes  (Blackwall, 1834)    
Entelecara media  Kulczyński, 1887    
Entelecara strandi  Kolosváry, 1934    ?
Erigone atra  Blackwall, 1833    
Erigone cristatopalpus  Simon, 1884    
Erigone dentipalpis  (Wider, 1834)    
Erigone jaegeri  Baehr, 1984    
Erigone strandi  Kolosváry, 1934    ?
Erigone tirolensis  L.Koch, 1872    ?
Erigonella hiemalis  (Blackwall, 1841)    
Erigonella ignobilis  (O.P.-Cambridge, 1871)    
Erigonella subelevata  (L.Koch, 1869)    
Erigonoplus globipes  (L.Koch, 1872)    
Erigonoplus foveatus  (Dahl, 1912)   
Erigonoplus jarmilae  (Miller, 1943)    
Evansia merens  O.P.-Cambridge, 1900    
Floronia bucculenta  (Clerck, 1757)    
Formiphantes lepthyphantiformis  (Strand, 1907)    
Frontinellina frutetorum  (C.L.Koch, 1834)    
Glyphesis servulus  (Simon, 1881)    
Glyphesis taoplesius  Wunderlich, 1969    
Gnathonarium dentatum  (Wider, 1834)    
Gonatium hilare  (Thorell, 1875)    
Gonatium paradoxum  (L.Koch, 1869)    
Gonatium rubellum  (Blackwall, 1841)    
Gonatium rubens  (Blackwall, 1833)    
Gongylidiellum latebricola  (O.P.-Cambridge, 1871)    
Gongylidiellum murcidum  Simon, 1884    
Gongylidiellum vivum  (O.P.-Cambridge, 1875)    
Gongylidium gebhardti  Kolosvary, 1934    ?
Gongylidium rufipes  (Linnaeus, 1758)    
Helophora insignis  (Blackwall, 1841)    
Heterotrichoncus pusillus  (Miller, 1958)    
Hilaira excisa  (O.P.-Cambridge, 1871)    
Hylyphantes graminicola  (Sundevall, 1830)    
Hylyphantes nigritus  (Simon, 1881)    
Hypomma bituberculatum  (Wider, 1834)    
Hypomma cornutum  (Blackwall, 1833)    
Hypomma fulvum  (Bosenberg, 1902)    
Hypsocephalus pusillus  (Menge, 1869)    
Improphantes decolor  (Westring, 1861)    
Improphantes improbulus  (Simon, 1929)    
Improphantes nitidus  (Thorell, 1875)    
Incestophantes annulatus  (Kulczyński, 1882)    
Incestophantes crucifer  (Menge, 1866)    
Ipa keyserlingi  (Ausserer, 1867)    
Ipa terrenus  ((L. Koch, 1879)    
Kaestneria dorsalis  (Wider, 1834)    
Kaestneria pullata  (O.P.-Cambridge, 1863)    
Kaestneria torrentum  (Kulczyński, 1881)    
Kratochviliella bicapitata  Miller, 1938    
Labulla thoracica  (Wider, 1834)    
Lasiargus hirsutus  (Menge, 1869)    
Lepthyphantes leprosus  (Ohlert, 1865)    
Lepthyphantes minutus  (Blackwall, 1833)    
Lepthyphantes nodifer  Simon, 1884    
Lepthyphantes notabilis  Kulczyński, 1887    
Leptorhoptrum robustum  (Westring, 1851)    
Lessertia dentichelis  (Simon, 1884)    
Lessertinella carpatica  Weiss, 1979    
Lessertinella kulczyńskii  (Lessert, 1910)    
Linyphia hortensis  Sundevall, 1830    
Linyphia triangularis  (Clerck, 1757)    
Lophomma punctatum  (Blackwall, 1841)    
Macrargus carpenteri  (O.P.-Cambridge, 1894)    
Macrargus rufus  (Wider, 1834)    
Mansuphantes arciger  (Kulczyński, 1882)    
Mansuphantes fragilis  (Thorell, 1875)    ?
Mansuphantes mansuetus  (Thorell, 1875)    
Maro lehtineni  Saaristo, 1971    
Maro lepidus  Casemir, 1961    
Maro sublestus  Falconer, 1915    
Maso gallicus  Simon, 1894    
Maso sundevalli  (Westring, 1851)    
Mecopisthes peusi  Wunderlich, 1972    
Mecynargus longus  (Kulczyński, 1882)    
Mecynargus morulus  (O.P.-Cambridge, 1873)    
Megalepthyphantes collinus  (L.Koch, 1872)    
Megalepthyphantes nebulosus  (Sundeval, 1829)    
Megalepthyphantes pseudocollinus  Saaristo, 1997    
Mermessus trilobatus  (Emerton, 1882)   import
Metopobactrus ascitus  (Kulczyński, 1894)    
Metopobactrus prominulus  (O.P.-Cambridge, 1872)    
Micrargus apertus  (O.P.-Cambridge, 1871)    
Micrargus georgescuae  Millidge, 1976    
Micrargus herbigradus  (Blackwall, 1854)    
Micrargus subaequalis  (Westring, 1851)    
Microctenonyx subitaneus  (O.P.-Cambridge, 1875)    
Microlinyphia impigra  (O.P.-Cambridge, 1871)    
Microlinyphia pusilla  (Sundevall, 1830)    
Microneta viaria  (Blackwall, 1841)    
Midia midas  (Simon, 1884)    
Minicia marginella  (Wider, 1834)    
Minyriolus pusillus  (Wider, 1834)    
Mioxena blanda  (Simon, 1884)    
Moebelia penicillata  (Westring, 1851)    
Mughiphantes cornutus  (Schenkel, 1927)    
Mughiphantes mughi  (Fickert, 1875)    
Mughiphantes pulcher  (Kulczyński, 1881)    
Mughiphantes varians  (Kulczyński, 1882)    
Nematogmus sanguinolentus  (Walckenaer, 1841)    
Neriene clathrata  (Sundevall, 1830)    
Neriene emphana  (Walckenaer, 1841)    
Neriene furtiva  (O.P.-Cambridge, 1871)    
Neriene montana  (Clerck, 1757)    
Neriene peltata  (Wider, 1834)    
Neriene radiata  (Walckenaer, 1842)    
Notioscopus sarcinatus  (O.P.-Cambridge, 1872)    
Nusoncus nasutus  (Schenkel, 1925)    
Obscuriphantes obscurus  (Blackwall, 1841)    
Oedothorax agrestis  (Blackwall, 1853)    
Oedothorax apicatus  (Blackwall, 1850)    
Oedothorax fuscus  (Blackwall, 1834)    
Oedothorax gibbifer  (Kulczyński, 1882)    
Oedothorax gibbosus  (Blackwall, 1841)    
Oedothorax retusus  (Westring, 1851)    
Oreoneta montigena  (L.Koch, 1872)    
Oreoneta tatrica  ( Kulczyński, 1915)    
Oreonetides glacialis  (L.Koch, 1872)    
Oreonetides vaginatus  (Thorell, 1872)    
Ostearius melanopygius  (O.P.-Cambridge, 1879)    
Palliduphantes alutacius  (Simon, 1884)    
Palliduphantes antroniensis  (Schenkel, 1933)    
Palliduphantes insignis  (O.P.-Cambridge, 1913)    
Palliduphantes milleri  (Staręga, 1972)    
Palliduphantes pallidus  (O.P.-Cambridge, 1871)    
Palliduphantes pillichi  (Kulczyński, 1915)    
Panamomops affinis  Miller & Kratochvil, 1939    
Panamomops fagei  Miller & Kratochvil, 1939    
Panamomops inconspicuus  (Miller & Vale ova, 1964)    
Panamomops latifrons  Miller, 1959    
Panamomops mengei  Simon, 1926    
Panamomops palmgreni  Thaler, 1973    
Panamomops strandi  Kolosváry, 1934    ?
Panamomops sulcifrons  (Wider, 1834)    
Pelecopsis elongata  (Wider, 1834)    
Pelecopsis loksai  Szinetar & Samu 2003    
Pelecopsis mengei  (Simon, 1884)    
Pelecopsis parallela  (Wider, 1834)    
Pelecopsis radicicola  (L.Koch, 1872)    
Peponocranium ludicrum  (O.P.-Cambridge, 1861)    
Peponocranium orbiculatum  (O.P.-Cambridge, 1882)    
Peponocranium praeceps  Miller, 1943    
Pityohyphantes phrygianus  (C.L.Koch, 1836)    
Pocadicnemis carpatica  (Chyzer, 1894)    
Pocadicnemis juncea  Locket & Millidge, 1953    
Pocadicnemis pumila  (Blackwall, 1841)    
Poeciloneta globosa  (Wider, 1834)    
Porrhomma campbelli  F.O.P.-Cambridge, 1894    
Porrhomma convexum  (Westring, 1861)    
Porrhomma egeria  Simon, 1884    
Porrhomma errans  (Blackwall, 1841)    
Porrhomma microphthalmum  (O.P.-Cambridge, 1871)    
Porrhomma microps  (Roewer, 1931)    
Porrhomma montanum  Jackson, 1913    
Porrhomma myops  Simon, 1884    
Porrhomma oblitum  (O.P.-Cambridge, 1870)    
Porrhomma pallidum  Jackson, 1913    
Porrhomma profundum  M.Dahl, 1939    
Porrhomma pygmaeum  (Blackwall, 1834)    
Porrhomma rosenhaueri  (L.Koch, 1872)    
Prinerigone vagans  (Audouin, 1826)    
Pseudomaro aenigmaticus Denis, 1966  Pseudomaro aenigmaticus Denis, 1966   
Saaristoa abnormis  (Blackwall, 1841)    
Saaristoa firma  (O.P.-Cambridge, 1905)    
Saloca diceros  (O.P.-Cambridge, 1871)    
Saloca kulczynskii  Miller & Kratochvil, 1939    
Sauron rayi  (Simon, 1881)    
Scotargus pilosus  Simon, 1913    
Scotinotylus antennatus  (O.P.-Cambridge, 1875)    
Silometopus bonessi  Casemir, 1970    
Silometopus elegans  (O.P.-Cambridge, 1872)    
Silometopus reussi  (Thorell, 1871)    
Sintula corniger  (Blackwall, 1856)    
Sintula retroversus  (O.P.-Cambridge, 1875)    
Sintula spiniger  (Balogh, 1935)    
Sisicus apertus  (Holm, 1939)    
Stemonyphantes lineatus  (Linnaeus, 1758)    
Styloctetor romanus  (O.P.-Cambridge, 1872)    
Styloctetor stativus  (Simon, 1881)    
Syedra apetlonensis  Wunderlich, 1992   
Syedra gracilis  (Menge, 1869)    
Syedra myrmicarum  (Kulczyński, 1882)    
Tallusia experta  (O.P.-Cambridge, 187    
Tapinocyba affinis  Lessert, 1907    
Tapinocyba barsica  Kolosváry, 1934    ?
Tapinocyba biscissa  (O.P.-Cambridge, 1872)    
Tapinocyba insecta  (L.Koch, 1869)    
Tapinocyba pallens  (O.P.-Cambridge, 1872)    
Tapinocyboides pygmaeus  (Menge, 1869)    
Tapinopa longidens  (Wider, 1834)    
Taranucnus bihari   Fage, 1931    
Taranucnus setosus  (O.P.-Cambridge, 1863)    
Tenuiphantes alacris  (Blackwall, 1853)    
Tenuiphantes cristatus  (Menge, 1866)    
Tenuiphantes flavipes  (Blackwall, 1854)    
Tenuiphantes jacksoni  (Schenkel, 1925)    ?
Tenuiphantes mengei  (Kulczyński, 1887)    
Tenuiphantes tenebricola  (Wider, 1834)    
Tenuiphantes tenuis  (Blackwall, 1852)    
Tenuiphantes zimmermanni  (Bertkau, 1890)    
Theonina cornix  (Simon, 1881)    
Theonina kratochvili  Miller & Weiss, 1979    
Thyreosthenius biovatus  (O.P.-Cambridge, 1875)    
Thyreosthenius parasiticus  (Westring, 1851)    
Tiso aestivus  (L.Koch, 1872)    
Tiso strandi   Kolosváry, 1934    ?
Tiso vagans  (Blackwall, 1834)    
Tmeticus affinis  (Blackwall, 1855)    
Trematocephalus cristatus  (Wider, 1834)    
Trichoncoides piscator  (Simon, 1884)    
Trichoncus affinis  Kulczyński, 1894    
Trichoncus auritus  (L.Koch, 1869)    
Trichoncus hackmani  Millidge, 1955    
Trichoncus saxicola  (O.P.-Cambridge, 1861)    
Trichoncus sordidus  Simon, 1884    
Trichopterna cito  (O.P.-Cambridge, 1872)    
Trichopternoides thorelli  (Westring, 1861)    
Troxochrus scabriculus  (Westring, 1851)    
Typhochrestus digitatus  (O.P.-Cambridge, 1872)    
Walckenaeria acuminata  Blackwall, 1833    
Walckenaeria alticeps  (Denis, 1952)    
Walckenaeria antica  (Wider, 1834)    
Walckenaeria atrotibialis  (O.P.-Cambridge, 1878)    
Walckenaeria capito  (Westring, 1861)    
Walckenaeria corniculans  (O.P.-Cambridge, 1875)    
Walckenaeria cucullata  (C.L.Koch, 1836)    
Walckenaeria cuspidata  Blackwall, 1833    
Walckenaeria dysderoides  (Wider, 1834)    
Walckenaeria furcillata  (Menge, 1869)    
Walckenaeria incisa  (O.P.-Cambridge, 1871)    
Walckenaeria kochi  (O.P.-Cambridge, 1872)    
Walckenaeria mitrata  (Menge, 1868)    
Walckenaeria monoceros  (Wider, 1834)    
Walckenaeria nodosa  (O.P.-Cambridge, 1873)    
Walckenaeria nudipalpis  (Westring, 1851)    
Walckenaeria obtusa   Blackwall, 1836    
Walckenaeria simplex  Chyzer, 1894    
Walckenaeria suspecta  (Kulczyński, 1882)    
Walckenaeria unicornis  O.P.-Cambridge, 1861    
Walckenaeria vigilax  (Blackwall, 1853)    
    Tetragnathidae Menge, 1866
Meta menardi (Latreille, 1804)    
Metellina mengei  (Blackwall, 1869)    
Metellina merianae  (Scopoli, 1763)    
Metellina segmentata  (Clerck, 1757)    
Pachygnatha clercki  Sundevall, 1823    
Pachygnatha degeeri  Sundevall, 1830    
Pachygnatha listeri  Sundevall, 1830    
Tetragnatha dearmata  Thorell, 1873    
Tetragnatha extensa  (Linnaeus, 1758)    
Tetragnatha montana  Simon, 1874    
Tetragnatha nigrita  Lendl, 1886    
Tetragnatha obtusa  C.L.Koch, 1837    
Tetragnatha pinicola  L.Koch, 1870    
Tetragnatha shoshone  Levi, 1981    
Tetragnatha striata  L.Koch, 1862    
    Araneidae Clerck, 1757
Aculepeira armida (Audouin, 1826)    
Aculepeira ceropegia  (Walckenaer, 1802)    
Agalenatea redii  (Scopoli, 1763)    
Araneus alsine  (Walckenaer, 1802)    
Araneus angulatus  Clerck, 1757    
Araneus circe  (Audouin, 1826)    
Araneus diadematus  Clerck, 1757    
Araneus grossus  (C.L.Koch, 1844)    
Araneus marmoreus  Clerck, 1757    
Araneus nordmanni  (Thorell, 1870)    
Araneus pulcherrimus  (Roewer, 1942)    ?
Araneus quadratus  Clerck, 1757    
Araneus saevus  (L.Koch, 1872)    
Araneus sturmi  (Hahn, 1831)    
Araneus triguttatus  (Fabricius, 1775)    
Araniella alpica  (L.Koch, 1869)    
Araniella cucurbitina  (Clerck, 1757)    
Araniella displicata  (Hentz, 1847)    
Araniella inconspicua  (Simon, 1874)    
Araniella opisthographa  (Kulczyński, 1905)    
Araniella proxima  (Kulczyński, 1885)    
Argiope bruennichi  (Scopoli, 1772)    
Argiope lobata  (Pallas, 1772)    
Cercidia prominens  (Westring, 1851)    
Cyclosa conica  (Pallas, 1772)    
Cyclosa oculata  (Walckenaer, 1802)    
Gibbaranea bituberculata  (Walckenaer, 1802)    
Gibbaranea gibbosa  (Walckenaer, 1802)    
Gibbaranea omoeda  (Thorell, 1870)    
Gibbaranea ullrichi  (Hahn, 1835)    
Hypsosinga albovittata  (Westring, 1851)    
Hypsosinga heri  (Hahn, 1831)    
Hypsosinga pygmaea  (Sundevall, 1831)    
Hypsosinga sanguinea  (C.L.Koch, 1844)    
Larinioides cornutus  (Clerck, 1757)    
Larinioides ixobolus  (Thorell, 1873)    
Larinioides patagiatus  (Clerck, 1757)    
Larinioides sclopetarius  (Clerck, 1757)    
Larinioides suspicax  (O. P.-Cambridge, 1876)    
Leviellus thorelli  (Ausserer, 1871)    
Mangora acalypha  (Walckenaer, 1802)    
Neoscona adianta  (Walckenaer, 1802)    
Nuctenea silvicultrix  (C.L.Koch, 1844    
Nuctenea umbratica  (Clerck, 1757)    
Parazygiella montana  (C.L.Koch, 1834)    
Singa hamata  (Clerck, 1757)    
Singa lucina  (Audouin, 1826)    
Singa nitidula  C.L.Koch, 1844    
Stroemiellus stroemi  (Thorell, 1870)    
Zilla diodia  (Walckenaer, 1802)    
Zygiella atrica  (C.L.Koch, 1845)    
Zygiella x-notata  (Clerck, 1757)    
    Lycosidae Sundevall, 1833
Acantholycosa lignaria (Clerck, 1757)    
Alopecosa accentuata  (Latreille, 1817)    
Alopecosa aculeata  (Clerck, 1757)    
Alopecosa cronebergi  (Thorell, 1875)    ?
Alopecosa cuneata  (Clerck, 1757)    
Alopecosa cursor  (Hahn, 1831)    
Alopecosa fabrilis  (Clerck, 1757)    
Alopecosa inquilina  (Clerck, 1757)    
Alopecosa mariae  (Dahl, 1908)    
Alopecosa pinetorum  (Thorell, 1856)    
Alopecosa psammophila  Buchar, 2001    
Alopecosa pulverulenta  (Clerck, 1757)    
Alopecosa reimoseri   Kolosváry, 1834    ?
Alopecosa schmidti  (Hahn, 1835)    
Alopecosa solitaria  (Herman, 1876)    
Alopecosa striatipes  (C.L.Koch, 1837)    
Alopecosa sulzeri  (Pavesi, 1873)    
Alopecosa taeniata  (C.L.Koch, 1835)    
Alopecosa trabalis  (Clerck, 1757)    
Arctosa cinerea  (Fabricius, 1777)    
Arctosa figurata  (Simon, 1876)    
Arctosa leopardus  (Sundevall, 1833)    
Arctosa lutetiana  (Simon, 1876)    
Arctosa maculata  (Hahn, 1822)    
Arctosa perita  (Latreille, 1799)    
Arctosa stigmosa  (Thorell, 1875)    
Aulonia albimana  (Walckenaer, 1805)    
Geolycosa vultuosa   (C.L.Koch, 1838)    
Hogna radiata  (Latreille, 1817)    
Hygrolycosa rubrofasciata  (Ohlert, 1865)    
Lycosa singoriensis  (Laxmann, 1770)    
Pardosa agrestis  (Westring, 1861)    
Pardosa agricola  (Thorell, 1856)    
Pardosa alacris  (C.L.Koch, 1833)    
Pardosa albatula  (Roewer, 1951)    
Pardosa amentata  (Clerck, 1757)    
Pardosa bifasciata  (C.L.Koch, 1834)    
Pardosa ferruginea  (L.Koch, 1870)    
Pardosa fulvipes  Collet, 1875    
Pardosa hortensis  (Thorell, 1872)    
Pardosa kratochvílli  (Kolosváry, 1934)    ?
Pardosa lugubris  (Walckenaer, 1802)    
Pardosa monticola  (Clerck, 1757)    
Pardosa morosa  (L.Koch, 1870)    
Pardosa nebulosa  (Thorell, 1872)    
Pardosa nigra  (C.L.Koch, 1834)    
Pardosa nigriceps  (Thorell, 1856)    
Pardosa paludicola  (Clerck, 1757)    
Pardosa palustris  (Linnaeus, 1758)    
Pardosa poecila  (Herman, 1879)    ?
Pardosa prativaga  (L.Koch, 1870)    
Pardosa proxima  (C.L.Koch, 1847)    
Pardosa pullata  (Clerck, 1757)    
Pardosa riparia  (C.L.Koch, 1833)    
Pardosa saltuaria  (L.Koch, 1870)    
Pardosa sordidata  (Thorell, 1875)    
Pardosa sphagnicola  (Dahl, 1908)    
Pardosa wagleri  (Hahn, 1822)    
Pirata piraticus  (Clerck, 1757)    
Pirata piscatorius  (Clerck, 1757)    
Pirata tenuitarsis  Simon, 1876    
Pirata uliginosus  (Thorell, 1856)    
Piratula hygrophila  (Thorell, 1872)    
Piratula knorri  (Scopoli, 1763)    
Piratula latitans  (Blackwall, 1841)    
Trochosa robusta  (Simon, 1876)    
Trochosa ruricola  (De Geer, 1778)    
Trochosa spinipalpis  (F.O.P.-Cambridge, 1895)    
Trochosa terricola  Thorell, 1856    
Xerolycosa miniata  (C.L.Koch, 1834)    
Xerolycosa nemoralis  (Westring, 1861)    
    Pisauridae Simon, 1890
Dolomedes fimbriatus (Clerck, 1757)    
Dolomedes plantarius  (Clerck, 1757)    
Pisaura mirabilis  (Clerck, 1757)    
    Oxyopidae Thorell, 1870
Oxyopes heterophthalmus (Latreille, 1804)    
Oxyopes lineatus  Latreille, 1806    
Oxyopes ramosus  (Martini & Goeze, 1778)    
    Zoridae F. O. P.-Cambridge, 1893
Zora armillata Simon, 1878    
Zora distincta  Kulczyński, 1915    
Zora manicata  Simon, 1878    
Zora nemoralis  (Blackwall, 1861)    
Zora parallela  Simon, 1878    
Zora pardalis  Simon, 1878    
Zora silvestris  Kulczyński, 1897    
Zora spinimana  (Sundevall, 1833)    
    Agelenidae C. L. Koch, 1837
Agelena labyrinthica (Clerck, 1757)    
Allagelena gracilens  (C.L.Koch, 1841)    
Coelotes atropos  (Walckenaer, 1830)    
Coelotes mediocris   Kulczyński, 1887    ?
Coelotes terrestris  (Wider, 1834)    
Histopona luxurians  (Kulczyński, 1897)    ?
Histopona torpida  (C.L.Koch, 1837)    
Inermocoelotes inermis  (L.Koch, 1855)    
Malthonica campestris  (C.L.Koch, 1834)    
Malthonica ferruginea  (Panzer, 1804)    
Malthonica picta  Simon, 1870    ?
Malthonica silvestris  (L.Koch, 1872)    
Tegenaria agrestis  (Walckenaer, 1802)    
Tegenaria atrica  C.L.Koch, 1843    
Tegenaria domestica  (Clerck, 1757)    
Tegenaria parietina  (Fourcroy, 1785)    ?
Tegenaria tridentina  L.Koch, 1872    ?
Textrix denticulata  (Olivier, 1789)    
Urocoras longispinus  (Kulczyński, 1897)    
    Cybaeidae Banks, 1892
Argyroneta aquatica (Clerck, 1757)    
Cybaeus angustiarum  L.Koch, 1868    
Cybaeus tetricus  (C.L.Koch, 1839)    ?
    Hahniidae Bertkau, 1878
Antistea elegans (Blackwall, 1841)    
Cryphoeca carpathica  Herman, 1879    
Cryphoeca silvicola  (C.L.Koch, 1834)    
Hahnia difficilis  Harm, 1966    
Hahnia helveola  Simon, 1875    
Hahnia montana  (Blackwall, 1841)    
Hahnia nava  (Blackwall, 1841)    
Hahnia ononidum  Simon, 1875    
Hahnia picta  Kulczyński, 1897    
Hahnia pusilla  C.L.Koch, 1841    
    Dictynidae O. P.-Cambridge, 1871
Altella biuncata (Miller, 1949)    
Altella lucida  (Simon, 1874)    
Archaeodictyna consecuta  (O.P.-Cambridge, 1872)    
Archaeodictyna minutissima  (Miller, 1954)    
Argenna patula  (Simon, 1874)    
Argenna subnigra  (O.P.-Cambridge, 1861)    
Brommella falcigera  (Balogh, 1935)    
Cicurina cicur  (Fabricius, 1793)    
Dictyna arundinacea  (Linnaeus, 1758)    
Dictyna civica  (Lucas, 1850)    
Dictyna latens  (Fabricius, 1775)    
Dictyna major  Menge, 1869    
Dictyna pusilla  Thorell, 1856    
Dictyna szaboi  Chyzer in Chyzer & Kulczyński, 1891   
Dictyna uncinata  Thorell, 1856    
Dictyna vicina  Simon, 1873    
Emblyna annulipes  (Blackwall, 1846)    
Emblyna brevidens  (Kulczyński, 1897)    
Lathys humilis  (Blackwall, 1855)    
Lathys nielseni  (Schenkel, 1932)    
Lathys stigmatisata  (Menge, 1869)   
Mastigusa arietina  (Thorell, 1871)    
Mastigusa macrophthalma  (Kulczynski, 1897)    
Nigma flavescens  (Walckenaer, 1830)    
Nigma walckenaeri  (Roewer, 1951)    
    Amaurobiidae Thorell, 1870
Amaurobius erberi (Keyserling, 1863)    
Amaurobius fenestralis  (Ström, 1768)   
Amaurobius ferox  (Walckenaer, 1830)    
Amaurobius jugorum  L.Koch, 1868    
Amaurobius pallidus  L.Koch, 1868    ?
Callobius claustrarius  (Hahn, 1833)    
    Titanoecidae Lehtinen, 1967
Titanoeca psammophila Wunderlich, 1993    
Titanoeca quadriguttata  (Hahn, 1833)    
Titanoeca schineri  L.Koch, 1872    
Titanoeca veteranica  Herman, 1879    
    Miturgidae Simon, 1886
Cheiracanthium campestre Lohmander, 1944    
Cheiracanthium cuniculum  Herman, 1879    
Cheiracanthium effossum  Herman, 1879    
Cheiracanthium elegans  Thorell, 1875    
Cheiracanthium erraticum  (Walckenaer, 1802)    
Cheiracanthium mildei  L.Koch, 1864    
Cheiracanthium montanum  L.Koch, 1878    
Cheiracanthium oncognathum  Thorell, 1871    
Cheiracanthium pennyi  O.P.-Cambridge, 1873    
Cheiracanthium punctorium  (Villers, 1789)    
Cheiracanthium rupestre  Herman, 1879    
Cheiracanthium seidlitzii  L.Koch, 1864    
Cheiracanthium virescens  (Sundevall, 1833)    
    Anyphaenidae Bertkau, 1878
Anyphaena accentuata (Walckenaer, 1802)    
Anyphaena furva  Miller, 1967    
    Liocranidae Simon, 1897
Agroeca brunnea (Blackwall, 1833)    
Agroeca cuprea  Menge, 1873    
Agroeca inopina  O.P.-Cambridge, 1886   ?
Agroeca lusatica  (L.Koch, 1875)    
Agroeca proxima  (O.P.-Cambridge, 1871)    
Apostenus fuscus  Westring, 1851    
Liocranoeca striata  (Kulczyński, 1882)    
Liocranum kochi  Herman, 1879    ?
Liocranum rupicola  (Walckenaer, 1830)    
Mesiotelus annulipes  (Kulczyński, 1897)    
Sagana rutilans  Thorell, 1875    
Scotina celans  (Blackwall, 1841)    
Scotina palliardi  (L.Koch, 1881)    
    Clubionidae Wagner, 1887
Clubiona alpicola Kulczyński, 1882    
Clubiona brevipes  Blackwall, 1841    
Clubiona caerulescens  L.Koch, 1867    
Clubiona comta  C.L.Koch, 1839    
Clubiona corticalis  (Walckenaer, 1802)    
Clubiona diversa  O.P.-Cambridge, 1862    
Clubiona frisia  Wunderlich & Schuett, 1995    
Clubiona frutetorum  L.Koch, 1866    
Clubiona genevensis  L.Koch, 1866    
Clubiona germanica  Thorell, 1871    
Clubiona juvenis  Simon, 1878    
Clubiona kulczynskii  Lessert, 1905    
Clubiona leucaspis  Simon, 1932    
Clubiona lutescens  Westring, 1851    
Clubiona marmorata  L.Koch, 1866    
Clubiona neglecta  O.P.-Cambridge, 1862    
Clubiona pallidula  (Clerck, 1757)    
Clubiona phragmitis  C.L.Koch, 1843    
Clubiona reclusa  O.P.-Cambridge, 1863    
Clubiona rosserae  Locket, 1953    
Clubiona saxatilis  L.Koch, 1866    
Clubiona similis  L. Koch, 1867    
Clubiona stagnatilis  Kulczyński, 1897    
Clubiona subsultans  Thorell, 1875    
Clubiona subtilis  L.Koch, 1867    
Clubiona terrestris  Westring, 1851    
Clubiona trivialis  C.L.Koch, 1843    
    Corinnidae Karsch, 1880
Cetonana laticeps (Canestrini, 1868)    
Phrurolithus festivus  (C.L.Koch, 1835)    
Phrurolithus minimus  C.L.Koch, 1839    
Phrurolithus pullatus  Kulczyński, 1897    
Phrurolithus szilyi  Herman, 1879    
    Zodariidae Thorell, 1881
Zodarion germanicum (C.L.Koch, 1837)    
Zodarion rubidum  Simon, 1914    
    Gnaphosidae Pocock, 1898
Aphantaulax cincta (L.Koch, 1866)    
Aphantaulax trifasciata  (O. P.-Cambridge, 1872)    
Berlandina cinerea  (Menge, 1872)    
Callilepis nocturna  (Linnaeus, 1758)    
Callilepis schuszteri  (Herman, 1879)    
Cryptodrassus hungaricus  (Balogh, 1935)    
Drassodes cupreus  (Blackwall, 1834)    
Drassodes lapidosus  (Walckenaer, 1802)    
Drassodes pubescens  (Thorell, 1856)    
Drassodes villosus  (Thorell, 1856)    ?
Drassyllus lutetianus  (L.Koch, 1866)    
Drassyllus praeficus  (L.Koch, 1866)    
Drassyllus pumilus  (C.L.Koch, 1839)    
Drassyllus pusillus  (C.L.Koch, 1833)    
Drassyllus villicus  (Thorell, 1875)    
Drassyllus vinealis  (Kulczyński, 1897)    
Echemus angustifrons  (Westring, 1861)    
Gnaphosa alpica  Simon, 1878    
Gnaphosa bicolor  (Hahn, 1833)    
Gnaphosa fallax  Herman, 1879    ?
Gnaphosa lucifuga  (Walckenaer, 1802)    
Gnaphosa lugubris  (C.L.Koch, 1839)    
Gnaphosa microps   Holm, 1939    
Gnaphosa modestior  Kulczyński, 1897   
Gnaphosa montana  (L.Koch, 1866)    
Gnaphosa muscorum  (L.Koch, 1866)    
Gnaphosa nigerrima  L.Koch, 1877    
Gnaphosa opaca  Herman, 1879    
Haplodrassus cognatus  (Westring, 1861)    
Haplodrassus dalmatensis  (L.Koch, 1866)    
Haplodrassus kulczynskii  Lohmander, 1942    
Haplodrassus minor  (O.P.-Cambridge, 1879)    
Haplodrassus moderatus  (Kulczynski, 1897)    
Haplodrassus severus  (C.L.Koch, 1839)    ?
Haplodrassus signifer  (C.L.Koch, 1839)    
Haplodrassus silvestris  (Blackwall, 1833)    
Haplodrassus soerenseni  (Strand, 1900)    
Haplodrassus umbratilis  (L.Koch, 1866)    
Kishidaia conspicua  (L.Koch, 1866)    
Micaria albovittata  (Lucas, 1846)    
Micaria coarctata  (Lucas, 1846)    
Micaria dives  (Lucas, 1846)    
Micaria formicaria  (Sundevall, 1831)    
Micaria fulgens  (Walckenaer, 1802)    
Micaria guttulata  (C.L.Koch, 1839)    
Micaria lenzi  Bösenberg, 1899    
Micaria nivosa  L.Koch, 1866    
Micaria pulicaria  (Sundevall, 1831)    
Micaria rossica  Thorell, 1875    
Micaria silesiaca  L.Koch, 1875    
Micaria sociabilis  Kulczyński, 1897    
Micaria subopaca  Westring, 1861    
Nomisia exornata  (C.L.Koch, 1839)    
Parasyrisca arrabonica  Szinetar & Eichardt, 2009    
Phaeocedus braccatus  (L.Koch, 1866)    
Poecilochroa variana  (C.L.Koch, 1839)    
Scotophaeus blackwalli  (Thorell, 1871)    
Scotophaeus quadripunctatus  (Linnaeus, 1758)    
Scotophaeus scutulatus  (L.Koch, 1866)    
Sosticus loricatus  (L.Koch, 1866)    
Trachyzelotes pedestris  (C.L.Koch, 1837)    
Zelotes aeneus  (Simon, 1878)    
Zelotes apricorum  (L.Koch, 1876)    
Zelotes atrocaeruleus  (Simon, 1878)    
Zelotes aurantiacus  Miller, 1967    
Zelotes caucasius  (L.Koch, 1866)    
Zelotes clivicola  (L.Koch, 1870)    
Zelotes segrex  (Simon, 1878)    
Zelotes electus  (C.L.Koch, 1839)    
Zelotes erebeus  (Thorell, 1871)    
Zelotes exiguus  (Müller & Schenkel, 1895)    
Zelotes gracilis  (Canestrini, 1868)    
Zelotes hermani  (Chyzer, 1897)    
Zelotes latreillei  (Simon, 1878)    
Zelotes longipes  (L.Koch, 1866)    
Zelotes mundus  (Kulczyński, 1897)    
Zelotes petrensis  (C.L.Koch, 1839)    
Zelotes puritanus  Chamberlin, 1922    
Zelotes pygmaeus  Miller, 1943    
Zelotes subterraneus  (C.L.Koch, 1833)    
    Sparassidae Bertkau, 1872
Micrommata virescens (Clerck, 1757)    
    Philodromidae Thorell, 1870
Philodromus albidus Kulczyński, 1911    
Philodromus aureolus  (Clerck, 1757)    
Philodromus buchari  Kubcová, 2004    
Philodromus cespitum  (Walckenaer, 1802)    
Philodromus collinus  C.L.Koch, 1835    
Philodromus dispar   Walckenaer, 1826    
Philodromus emarginatus  (Schrank, 1803)    
Philodromus fallax  Sundevall, 1833    ?
Philodromus fuscolimbatus  Lucas, 1846    
Philodromus fuscomarginatus  (De Geer, 1778)    
Philodromus histrio  (Latreille, 1819)    
Philodromus laricium  Simon, 1875    
Philodromus longipalpis  Simon, 1870    
Philodromus margaritatus  (Clerck, 1757)    
Philodromus marmoratus  Kulczyński, 1891    
Philodromus poecilus  (Thorell, 1872)    
Philodromus praedatus  O.P.-Cambridge, 1871    
Philodromus rufus  Walckenaer, 1826    
Philodromus vagulus  Simon, 1875    
Thanatus arenarius  Thorell, 1872    
Thanatus atratus  Simon, 1875    
Thanatus coloradensis  Keyserling, 1880    
Thanatus formicinus  (Clerck, 1757)    
Thanatus pictus  L.Koch, 1881    
Thanatus sabulosus  (Menge, 1875)    
Thanatus striatus  C.L.Koch, 1845    
Thanatus vulgaris  Simon, 1870 = auratus Simon, 1875    
Tibellus macellus  Simon, 1875    
Tibellus maritimus  (Menge, 1875)    
Tibellus oblongus  (Walckenaer, 1802)    
    Thomisidae Sundevall, 1833
Coriarachne depressa (C.L.Koch, 1837)    
Cozyptila blackwalli  (Simon, 1875)    
Diaea dorsata  (Fabricius, 1777)    
Diaea livens  Simon, 1876    
Ebrechtella tricuspidata  (Fabricius, 1775)    
Heriaeus graminicola  (Doleschall, 1852)    
Heriaeus hirtus  (Latreille, 1819)    
Misumena vatia  (Clerck, 1757)    
Ozyptila atomaria  (Panzer, 1801)    
Ozyptila brevipes  (Hahn, 1826)    
Ozyptila claveata  (Walckenaer, 1837)    
Ozyptila gertschi  Kurata, 1944    
Ozyptila praticola  (C.L.Koch, 1837)    
Ozyptila pullata  (Thorell, 1875)    
Ozyptila rauda  Simon, 1875    
Ozyptila scabricula  (Westring, 1851)    
Ozyptila simplex  (O.P.-Cambridge, 1862)    
Ozyptila trux  (Blackwall, 1846)    
Pistius truncatus  (Pallas, 1772)    
Runcinia grammica  (C.L.Koch, 1837)    
Synema globosum  (Fabricius, 1775)    
Synema plorator  (O.P.-Cambridge, 1872)    
Thomisus onustus   Walckenaer, 1806    
Tmarus piger  (Walckenaer, 1802)    
Tmarus stellio  Simon, 1875    
Xysticus acerbus  Thorell, 1872    
Xysticus albomaculatus  Kulczyński, 1891    
Xysticus alpicola  Kulczyński, 1882    
Xysticus audax  (Schrank, 1803)    
Xysticus bifasciatus  C.L.Koch, 1837    
Xysticus cristatus  (Clerck, 1757)    
Xysticus embriki  Kolosváry, 1935    
Xysticus erraticus  (Blackwall, 1834)    
Xysticus ferrugineus  Menge, 1876    
Xysticus gallicus  Simon, 1875    
Xysticus kempeleni  Thorell, 1872    
Xysticus kochi  Thorell, 1872    
Xysticus lanio  C.L.Koch, 1835    
Xysticus lineatus  (Westring, 1851)    
Xysticus luctator  L.Koch, 1870    
Xysticus luctuosus  (Blackwall, 1836)    
Xysticus marmoratus  Thorell, 1875    
Xysticus ninnii  Thorell, 1872    
Xysticus obscurus  Collett, 1877    
Xysticus robustus  (Hahn, 1832)    
Xysticus sabulosus  (Hahn, 1832)    
Xysticus slovacus  Svaton, Pekar & Pridavka, 1999    
Xysticus strandi  Kolosváry, 1934    ?
Xysticus striatipes  L.Koch, 1870    
Xysticus ulmi  (Hahn, 1832)    
Xysticus viduus  Kulczyński, 1898    
    Salticidae Blackwall, 1841
Aelurillus v-insignitus (Clerck, 1757)    
Afraflacilla epiblemoides  (Chyzer in Chyzer & Kulczyński, 1891)   
Asianellus festivus  (C.L.Koch, 1834)    
Attulus helveolus  (Simon, 1871)    
Ballus chalybeius  (Walckenaer, 1802)    
Carrhotus xanthogramma  (Latreille, 1819)    
Chalcoscirtus brevicymbialis  Wunderlich, 1980    
Dendryphantes hastatus  (Clerck, 1757)    
Dendryphantes rudis  (Sundevall, 1833)    
Euophrys frontalis  (Walckenaer, 1802)    
Evarcha arcuata  (Clerck, 1757)    
Evarcha falcata  (Clerck, 1757)    
Evarcha jucunda  (Lucas, 1846)    ?
Evarcha laetabunda  (C.L.Koch, 1846)    
Hasarius adansoni  (Audouin, 1826)   import
Heliophanus aeneus  (Hahn, 1831)    
Heliophanus auratus  C.L.Koch, 1835    
Heliophanus cupreus  (Walckenaer, 1802)    
Heliophanus dampfi  Schenkel, 1923    
Heliophanus dubius  C.L.Koch, 1835    
Heliophanus flavipes  (Hahn, 1832)    
Heliophanus kochii  Simon, 1868    
Heliophanus lineiventris  Simon, 1868    
Heliophanus melinus  L.Koch, 1867    
Heliophanus patagiatus  Thorell, 1875    
Heliophanus simplex  Simon, 1868    
Heliophanus tribulosus  Simon, 1868    
Leptorchestes berolinensis  (C.L.Koch, 1846)    
Macaroeris nidicolens  (Walckenaer, 1802)    
Marpissa muscosa  (Clerck, 1757)    
Marpissa nivoyi  (Lucas, 1846)    
Marpissa pomatia  (Walckenaer, 1802)    
Marpissa radiata  (Grube, 1859)    
Mendoza canestrini  (Ninni, 1868)    
Myrmarachne formicaria  (De Geer, 1778)    
Neon levis  (Simon, 1871)    
Neon rayi  (Simon, 1875)    
Neon reticulatus  (Blackwall, 1853)    
Neon valentulus  Falconer, 1912    
Pellenes nigrociliatus  (Simon, 1875)    
Pellenes tripunctatus  (Walckenaer, 1802)    
Philaeus chrysops  (Poda, 1761)    
Phintella castriesiana  (Grube, 1861)    
Phlegra bresnieri  (Lucas, 1846)    
Phlegra cinereofasciata  Simon, 1868    
Phlegra fasciata  (Hahn, 1826)    
Pseudeuophrys erratica  (Walckenaer, 1825)    
Pseudeuophrys lanigera  (Simon, 1871)    
Pseudeuophrys obsoleta  (Simon, 1868)    
Pseudeuophrys vafra  (Blackwall, 1867)    
Pseudicius encarpatus  (Walckenaer, 1802)    
Salticus cingulatus  (Panzer, 1797)    
Salticus quagga  Miller, 1971    
Salticus scenicus  (Clerck, 1757)    
Salticus zebraneus  (C.L.Koch, 1837)    
Sibianor aurocinctus  (Ohlert, 1865)    
Sibianor larae  Logunov, 2001    
Sibianor tantulus  (Simon, 1868)    
Sitticus caricis  (Westring, 1861)    
Sitticus distinguendus  (Simon, 1868)    
Sitticus dzieduszyckii  (L.Koch, 1870)    
Sitticus floricola  (C.L.Koch, 1837)    
Sitticus longipes  (Canestrini, 1873)    ?
Sitticus penicillatus  (Simon, 1875)    
Sitticus pubescens  (Fabricius, 1775)    
Sitticus rupicola  (C.L.Koch, 1837)    
Sitticus saltator  (O.P.-Cambridge, 1868)    
Sitticus saxicola  (C.L.Koch, 1846)    
Sitticus strandi  Kolosváry, 1934    ?
Sitticus terebratus  (Clerck, 1757)    
Sitticus walckenaeri  (Roewer, 1951)    ?
Sitticus zimmermanni  (Simon, 1877)    
Synageles hilarulus  (C.L.Koch, 1846)    
Synageles subcingulatus  (Simon, 1878)    
Synageles venator  (Lucas, 1836)    
Talavera aequipes  (O.P.-Cambridge, 1871)    
Talavera aperta  Miller, 1971    
Talavera milleri  Brignoli, 1983    
Talavera monticola  (Kulczyński, 1884)    
Talavera parvistyla  Logunov & Kronestedt, 2003    
Talavera petrensis  (C.L.Koch, 1837)    
Talavera thorelli  (Kulczyński in Chyzer & Kulczyński, 1891)   
Yllenus vittatus  Thorell, 1875    



pavúkykoscešťúrikyšťúrovkytartaridyroztoče



This website should be cited as:
Gajdoš, P., Šestáková, A. (2017). Preliminary checklist of spiders in Slovakia. Version 0.3.
Slovak Arachnological Society, Bratislava, online at http://www.saras.pavuky.eu/saras_pavuk.htm, accessed on {date of access}

creative commons license  

SARASZostavili: Peter Gajdoš & Anna Šestáková
Posledná aktualizácia: 29. marec 2017